20 października 2018

Facebook - zdjęcie w tle profilu

okładka w tle profilu facebook
Zauważ, że zdjęcie - okładka - w tle profilu na Facebooku wyświetlana jest na komputerach jako obraz o wymiarach:
  • 851x315 px - wymiar na komputerach
  • 640x360 px lub więcej - wymiar na telefonach

Jakie więc wymiary powinno mieć zdjęcie w tle profilu na Facebooku?

! Jeżeli przeanalizujesz powyższe wymiary, zauważysz, że przygotowując okładkę o wymiarach na komputery, będzie ona za mała na telefony.
Dlatego też, aby grafika dobrze wyglądała na obu typach urządzeń oraz nie była rozmazana musisz przygotować ją w większych wymiarach np.:
  • 1702x630 px

Jak zaprojektować perfekcyjną okładkę w tle profilu?

wymiary zdjęcia w tle profilu facebook

Jak powinno wyglądać zdjęcie w tle profilu na Facebooku?

Patrząc na zwymiarowaną grafikę zauważysz, że jest na niej bardzo dużo miejsc niewidocznych na telefonach jak i miejsce niewidoczne na komputerach – zasłaniane przez zdjęcie profilowe. Dzieje się tak dlatego, że okładka w tle na urządzeniach mobilnych jest przycinana po bokach, a z kolei zdjęcie profilowe wędruje na jej środek. Musisz więc pamiętać, aby istotne elementy okładki zawierały się w obszarze granatowego pola, tak aby nie zostały na którymś z urządzeń w żaden sposób zasłonięte lub ucięte. Weź również pod uwagę, że na komputerach w prawym dolnym rogu pojawiają się dodatkowo różnego rodzaju przyciski. Nie uwzględniłam ich na grafice, ponieważ jest ich kilka rodzajów o różnych wymiarach.

Jaki format powinno mieć zdjęcie w tle?

W swojej dokumentacji Facebook zaznacza, że w przypadku grafik z logo lub tekstem lepsze wyniki wizualne może dać skorzystanie z pliku PNG niż np. JPEG. PNG jest to format, z którego sama najczęściej korzystam przygotowując zdjęcie w tle profilu.
Mam nadzieję, że podane informacje, będą dla Ciebie przydatne i już wkrótce stworzysz swoje perfekcyjne zdjęcie w tle.