13 czerwca 2017

Anchor tekst

Anchor tekst

Jest on słowem kluczowym, występującym w linku do Twojego bloga. Najczęściej opisuje on jego zawartość. Powinien zawierać atrybut TITLE, w którym należy umieścić słowo kluczowe będące również anchor tekstem. Można umieścić ich kilka, jednak dla Google bardziej wartościowe jest, gdy link ma tylko jedno słowo kluczowe.Warto również je pogrubić.

Przykładowa konstrukcja:

<a href="http://ADRES BLOGA" title="TYTUŁ LINKU"><b>SŁOWO KLUCZOWE=ANCHOR TEKST</b></a>


Przykładowo:

<a href="http://pilatanna.pl" title="projekty blogów"><b>projekty blogów</b></a>

lub

<a href="http://pilatanna.pl" title="projekty blogów, projekty graficzne, projekty mailingów"><b>projekty blogów</b></a>


Jak dzięki linkom zwiększyć pozycję w wyszukiwarce i rozpoznawalność bloga?
Linki odnoszące się do Twojego bloga i znajdujące się na innych witrynach internetowych mają wpływ na jego pozycjonowanie. Świadczą o jego wiarygodności i przydatności, jeżeli witryny, na których zostały umieszczone są wysokiej jakości.

Należy więc postarać się o odnośniki do bloga w innych witrynach. Możesz to zrobić na kilka sposobów, ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Sama dodaję np. link do swojej strony przy realizacji każdego projektu, gdy podpisuję się jako autor w jego stopce. Często Klienci lub Czytelnicy polecają bloga lub produkt, pisząc o nim jako interesującym lub wydając opinię czy też recenzję. Jeżeli jesteś w stanie przewidzieć, że ktoś napisze o Twoim blogu, poproś go o odpowiednie skonstruowane anchor tekstu, nie powinno to stanowić problemu, a Twoja pozycja w wyszukiwarce może ulec zmianie dzięki temu.

Moim zdaniem również dobrym sposobem, jest przygotowanie specjalnych banerków wraz z kodem html, które można umieścić w dowolnej witrynie. Poniżej dwa przykładowe:Będzie mi miło jeżeli skopiujesz poniższy kod i umieścisz banerek { 300x300px } u siebie:<a href="http://pilatanna.pl" title="E-kurs Pozycjonowanie"><img src="http://goo.gl/ogUOaj" /></a>


Będzie mi miło jeżeli skopiujesz poniższy kod i umieścisz banerek { 200x200px } u siebie:


<a href="http://pilatanna.pl" title="E-kurs Pozycjonowanie"><img src="http://goo.gl/n8AWr3" /></a>


Przypnij powyższą grafikę na swoją tablicę, aby móc wrócić do tego wpisu i pokazać go innym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz