25 kwietnia 2016

Gra o biznes / Sezon 1 /

Jakiś czas temu miałam okazję uczestniczyć w webinarze u Ariadny Wiczling, gdzie gościem specjalnym była Izabela Makosz, autorska podręcznika dla kobiet biznesu "Gra o biznes /Sezon 1/. 88 sprawdzonych, praktycznych rad, jak prowadzić biznes. Czy książka je zawiera? Jak najbardziej, ale zacznijmy od początku...

Dlaczego kupiłam tę ksiązkę?

Raczej nie jestem fanką szalonych promocji gdzie, tylko tu i teraz możesz kupić i otrzymać coś gratis, ale tym razem dałam się skusić. I nie żałuję! Podczas webinaru można było zakupić książkę z dodatkowym dostępem do prywatnego webinaru z jej autorką. Nie był to jednak główny powód, dla którego postanowiłam ją zamówić, a raczej była nim informacja o kończącym się nakładzie i powstaniu e-booka. Wolę książki w wersji papierowej, więc chciałam załapać się jeszcze na taki egzemplarz.

Dwa egzemplarze książki zamiast jednego

Niespodzianką może okazać się fakt, że kupując książkę otrzymujemy nie jeden, a dwa egzemplarze. Dodatkowy należy podarować komuś w prezencie. Oczywiście informacja ta jest jak najbardziej jawna więc składając zamówienie miałam świadomość otrzymania dwóch pozycji. Ciekawym elementem okazała się jednak personalizacja książek. Każda z nich ma osobną dedykację więc wiadomo, którą należy podarować. Całość była kreatywnie zapakowana, opatrzona w naklejkę oraz karteczkę z dedykacją. Jak dla mnie należy się tutaj Autorce oraz pomysłodawcom wielki plus za niestandardowe podejście do tematu.

Kilka słów odnośnie wyglądu

Dodatkowo książka została przygotowana w kobiecej kolorystyce, czyli z dodatkiem różu, którego bardzo nie lubię, ale oczywiście doceniam zamysł. Rysunki autorstwa Gosi Zimniak nadają jej niepowtarzalność a tabliczki podsumowujące najważniejsze informacje nadają książce charakter podręcznika, dla kobiet biznesu.

Przedstawienie treści

Treść książki przedstawiono w bardzo przystępny sposób, ubarwiony doświadczeniami samej Izy, a nie tylko zasadami jak w przypadku klasycznych książek tematycznych. Moim zdaniem taka forma przedstawienia treści lepiej utrwala się w pamięci czytelnika niż sucha teoria. Jest to też podręcznik motywacji, bo sama Autorka jest niestrudzona a jej nastawienie przechodzi na czytelnika.

Czego dowiesz się z tej książki?

Na początek poznasz Izę i jej drogę do biznesu. Następnie poradzi Ci ona w jaki sposób szukać pomysłu na biznes, jak okiełznać strach i jak minimalizować błędy i żyć z tymi już popełnionymi. Poruszony został również temat biznesplanu i środków potrzebnych do rozpoczęcia biznesu. Dowiesz się w jaki sposób przyjmować ludzi, jak nimi zarządzać i motywować. Spora część książki została również poświęcona promocji biznesu. Jest również kilka słów o prowadzeniu kanału na YouTube i Times for Business TV, a także sporo innych ciekawych informacji. Dodatkowo na końcu znajdziesz spis książek, które zdaniem Autorki powinien znać każdy przedsiębiorca.

Gra o Biznes /Sezon 1/ jest zarazem poradnikiem i opowieścią

O naszej krajowej kobiecie biznesu, jej drodze do niego i co najważniejsze sukcesu, na którym uczy czytelników jak rozpocząć z nim swoją własną przygodę. Książka została napisana w bardzo przystępny sposób więc jej przeczytanie nie powinno Ci zająć zbyt dużo czasu, do czego gorąco zachęcam, jeżeli myślisz o rozpoczęciu własnego biznesu.

Fragment książki

Jeżeli zainteresowała Cię ta pozycja książkowa polecam przeczytać jej fragment dostępny na stronie graobiznes.pl i zamówić ją tam bezpośrednio. Dostępna jest również w salonach Time for Wax.